#PremisAJACXI >>> Resolució convocatòria 2018

ACTA PREMIS AJAC XI

Un cop recopilades les valoracions dels membres dels diferents Jurats, els resultats finals, fets públics durant l’acte de lliurament dels Premis el 18 de maig de 2018, han estat:

ÀMBIT A. OBRA NOVA / REHABILITACIÓ
Jurat: Antoni Vilanova, Eunice Garcia i Flavio Castro

Guanyadors A1 Obra construïda:
Casa Retina – Arnau Vergés i Tejero
Pored – Marc Rabassa Piera

Guanyadors A2 Obra no construïda:
A flor de pell – Andrea Capilla Mónaco i Joan Martí Elias
Coop de falç – Arqbag + LaCol (Arqbag: Bernat Colomé Franco, Jordi Mitjans Escobar, Marc Diaz Gallego,Adrià Vilajoana Martínez, Alfonso Godoy Muñoz, Simona Cerri)

ÀMBIT B. URBANISME / PAISATGE
Jurat: Georgina Vázquez, Marina Cervera i Arnau Boix

Guanyadors B1 Obra construïda:
Cal Metre – Carles Enrich Jiménez
Jorba – Carles Enrich Jiménez

Guanyadors B2 Obra no construïda:
Ordit i trama – Anna Padilla Corcho, Valentin Kokudev i Marcos Ruiz de Clavijo Cirajas
Fent camí – Adrià Guardiet i Llotge

ÀMBIT C. PROCESSOS PARTICIPATIUS
Jurat: Georgina Vázquez, Marina Cervera i Arnau Boix

Guanyadors C:
Re-Creant – Arqbag: Bernat Colomé Franco, Jordi Mitjans Escobar, Marc Diaz Gallego, Adrià Vilajoana Martínez, Alfonso Godoy Muñoz, Simona Cerri
*Només hi ha un premiat, el segon es declara desert.

ÀMBIT D. REFORMA INTERIOR
Jurat: Leslie Matesco, Jordi Veciana i Javier Jiménez Iniesta

Guanyadors D:
Home in Mitre – Estudi Bajet Giramé: Pau Bajet Mena i Maria Giramé Aumatell
CB57 – AgoraArquitectura: Joan Casals Pañella i Jose Luis Cisneros i Bardolet
10 Salas para la nueva Sede del Colegio de Procuradores de Barcelona – Jorge Vidal Tomás
*El resultat del jurat dona 3 premiats, enlloc de dos.

ÀMBIT E. DISSENY DE PRODUCTE
Jurat: Atxu Amann, Gerard Arqué i Josep Fernández Margalef

Guanyadors E:
Potro – Gerard Bartomeu Farnós, Miriam Cabanas Ballbè i Xavi Santodomingo Ortega
Llur – Bonell+Dòriga: Laura Bonell Mas i Daniel López-Dòriga Sagalés

ÀMBIT F. ARQUITECTURA EFÍMERA
Jurat: Atxu Amann i Josep Fernández Margalef.

Guanyadors F:
Patis cinètics – Pau Sarquella Fàbregas i Carmen Maria Torres González
Stand alumix – Jaime Prous Martín

ÀMBIT G. PROJECTES FINALS DE CARRERA O GRAU D’ARQUITECTURA
Jurat: Lluís Alexandre Casanovas, Jose Zabala i Lluís Ortega

Guanyadors G:
La Vall. Vestíbul a Barcelona – Clàudia Calvet Gómez
Una comunitat autosuficient – Guillem Pascual Perelló

ÀMBIT H. DIFUSIÓ I DIVULGACIÓ DE L’ARQUITECTURA
Jurat: Pau de Solà Morales, Enric Llorach i Jordi Safont-Tria

Guanyadors H:
Insòlit – Festival Insòlit: Erik Herrera Iturat, Aina Bigorra Gonzàlez i Josep Rovira Tolosa
Series of rooms – Bonell+Dòriga: Laura Bonell Mas i Daniel López-Dòriga Sagalés

ÀMBIT I. INVESTIGACIÓ I/O TEORIA DE L’ARQUITECTURA
Jurat: Eva Soria, Daniela Arias, El Globus Vermell

Guanyadors I:
La enseñanza de la arquitectura en la Sociedad – Marta Masdéu Bernat
Posmodernidad crónica – Marta Domènech Rodríguez i David López López

En aquesta edició dels premis AJAC, s’han inscrit un total de 149 propostes, repartides en: 37 treballs en l’àmbit A, 12 treballs en l’àmbit B, 3 treballs en l’àmbit C, 42 treballs en l’àmbit D, 5 treballs en l’àmbit E, 16 treballs en l’àmbit F, 21 treballs en l’àmbit G, 3 treballs en l’àmbit H i 10 treballs en l’àmbit I.
i 5 treballs en l’àmbit F.

Els Jurats han resolt d’acord amb els criteris assenyalats a les Bases.
I perquè així consti, se signa la present acta a 18 de maig de 2018.

President de l’AJAC
Jordi Capdevila Castells


Podeu descarregar l’acta oficial aquí.