PREMIS AJAC VIII

PREMIS AJAC VIII

 

S’han rebut un total de 127 propostes, repartides en:

39 treballs en l’àmbit A.1, 10 treballs en l’àmbit A.2, 25 treballs en l’àmbit A.3.

21 treballs en l’àmbit B.1, 9 treballs en l’àmbit B.2, 3 treballs en l’àmbit B.3,

7 treballs en l’àmbit C.1, 6 treballs en l’àmbit C.2, 4 treballs en l’àmbit C.

3 treballs en l’àmbit D

per optar als premis.

ajac

 

/// Àmbit A: obra realitzada

A.1-arquitectura
Jurat: Nevzat Sayin, Mercè Berengue, José Ballesteros

COMÚ / Claudi Aguiló, Albert Domingo, David Lorente, Josep Ricart, Xavier Ros, Roger Tudó
MZ / Pilar Calderón, March Folch, Pol Sarsanedas
WASI-SABI / Arantxa Manrique, Yaiza Terré

 

A.2-urbanisme-paisatgisme
Jurat: David Governeur, Stefan Tishcer, Benedetta Tagliabue, José Manuel Vidal, Martí Franch

MAJOR / Xavier Rodríguez, Josep maría Burgués
EDIFICI ACCÉS LAS CIGARRERAS / Juan Carlos Castro, Nathalie Gidrón
PLAÇA DE CAPDENMÀS / Eduard Callís, Guillem Moliner

 

A.3-disseny de mobiliari, arquitectura efímera i arquitectura d’interiors
Jurat: Manuel Sánchez-Villanueva, Javier Mariscal, Ramon Farré-Escofet

MAËL / Carles Enrich
EXPOSICIÓ REVERSIBLE / Joan Arnau
CAMPS INVISIBLES / Amadeu Santacana / Umberto Viotto

 

 

/// Àmbit B: obra no realitzada

B.1-arquitectura
Jurat: Ricardo Kawamoto, Josep Miàs, Beatriz Matos

DEWEY / Amadeu Santacana / Umberto Viotto
FRAGMENTS / Sandra Hernández, Álvaro Solís
ADAPTABLE / Claudi Aguiló, Albert Domingo, David Lorente, Josep Ricart, Xavier Ros, Roger Tudó

 

B.2-urbanisme-paisatgisme
Jurat: Ramón Picó, Enric Batlle, Laura Zampieri

GRÚAS VIVAS / José Javier Fernández
RAMBLA DINÁMICA / César Vivas, Cristian Vivas
MEMÒRIA SOBREPOSADA / Pere Buil, Toni Riba

 

B.3-projecte final de carrera
Jurat: Eugeni Bach, Eva Prats, Mario Corea

DIAFEBUS / Arnau Tiñena Ramos
PASSAR SENSE TRENCAR / Anna María Bordas
LA CENTRAL DEL CIRC / Joan Valls

 

 

/// Àmbit C: treballs d’investigació i difusió de l’arquitectura

Jurat: Mario Ballesteros, Iker Gil, Fernando Marza
C.1-articles

ICEBERGS / Amadeu Santana
FOR THOSE WHO HAD NO PART / Adrià Carbonell

WATER COLORS / Jordi Safont-Tria

 

C.2-assajos

HISTORIAS PASARON DE MODA / Marta Domènech, David López

APARTAMENTOS EN EL CAP DE SALOU / Pablo Roel
ARCHITECTURE DO-IT-YOURSELF / Marta Domènech, David López

 

C.3-difusió d’arquitectura

(blogs, revistes, iniciatives de difusió, documentals, etc…que facin que l’arquitectura arribi a un major nombre de persones)

ENGAWA / Javier de las Heras
ARXIUS / Manuel Julià, Omar Ornaque, Lucas Sentís, Aureli Mora
TOCA TERRA / Sandra Bestraten, Emilio Hormias

 

 

///Àmbit D: arquitectes emprenedors

Jurat. Marc Bonavia, Jaume Valor, Janice Moret

NAVEGANT L’ARQUITECTURA / Alex Novell
XINDRI / David Codinach, Helena Hugas, Ma. Teresa Solà, Marc Torra
ARQUITECTURA, MENYS COMPLEXITAT / Alex Novell

 

Leave a Reply